Daňové poradenstvo

Daňové a účtovné zákony sa často menia, takže pre mnohé spoločnosti je náročné sa v nich orientovať. Z tohto dôvodu pomáhame spoločnostiam riešiť konkrétne účtovné a daňové prípady alebo dokonca preberáme celú účtovnú agendu. Vďaka nášmu inovatívnemu prístupu k daňovému plánovaniu, transformácii procesov prostredníctvom digitalizácie a automatizácie, efektívnemu dodržiavaniu daňovej legislatívy a prístupu založenému na kvalite môžu spoločnosti hodiť svoje daňové starosti za hlavu.

Voľné pracovné miesta
Consulting storefront image

Tímy na oddelení

Zdaňovanie príjmov fyzických osôb

V tomto tíme pracujeme s ľuďmi, číslami a daňovými otázkami. Sme odborníci na prípravu daňových priznaní a na imigračnú problematiku. Spoločnostiam tiež pomáhame nastaviť procesy odmeňovania zamestnancov.

Zdaňovanie príjmov právnických osôb

Našim klientom pomáhame s daňovými procesmi všetkých druhov. Či už ide o prípravu daňových priznaní, medzinárodné zdaňovanie, procesy fúzií a akvizícií, vytváranie podnikových štruktúr, alebo rokovania s daňovými úradmi. To všetko s využitím najmodernejších technológií.

Nepriame dane

V tomto tíme sa stretávajú dane a moderné technológie. Naša práca zahŕňa poradenstvo v oblasti DPH, spotrebných daní a daní z energií. V spolupráci s našimi programátormi vytvárame aj vlastné softvérové nástroje, ktoré využívame nielen my, ale aj naši klienti. Aktívne sa zaujímame o vývoj aplikácií, ktoré urýchľujú a zdokonaľujú daňové operácie.

Transferové oceňovanie

Pomáhame medzinárodným spoločnostiam so stanovením a kontrolou ich transferových cien tak, aby boli v súlade s miestnymi daňovými a právnymi požiadavkami. Naša práca však nespočíva v tom, že poznáme naspamäť tisíce paragrafov – kľúčom k úspechu je kreativita, schopnosť analytického myslenia a odhodlanie neustále sa učiť nové veci.

Financovanie inovačných projektov

Pomáhame klientom prejsť celým procesom podania žiadosti o finančnú podporu, či už ide o granty alebo daňové úľavy. Zaujímame sa aj o vývoj nových technológií v rôznych odvetviach (potravinárstvo, stavebníctvo, farmácia, IT atď.) a o trendy, ktoré ich v súčasnosti poháňajú.

BPS: účtovné, daňové a mzdové služby

V tíme BPS (Business Process Solutions) poskytujeme outsourcing prípravy finančných výkazov pre spoločnosti, spracúvame daňové priznania a výkazy Intrastat a ponúkame poradenstvo v oblasti daní, miezd a ľudských zdrojov.

Tax Technology

Jednou z výnimočných vlastností Deloitte je vývoj vlastných daňových technológií, ktoré používame nielen interne, ale ponúkame ich aj našim klientom na implementáciu v rámci ich podnikov. Na vývoji týchto riešení sa, samozrejme, podieľajú aj naši kolegovia z daňovej oblasti – a to pri vymýšľaní funkcionality, ako aj pri následnej implementácii u klienta. Samotné programovanie aplikácie zabezpečuje náš interný tím vývojárov.