Zložité témy podané atraktívnou formou

Deloitte Studios ponúka nové možnosti online komunikácie

Súčasťou firemnej kultúry Deloitte je neustále vzdelávanie a  zdieľanie informácií. Vďaka tomu sme schopní našim klientom poskytovať tie najlepšie služby. Tento prístup však do značnej miery vychádza z osobného kontaktu, ktorý sme počas pandémie stratili. Vtedy prišli na scénu odborníci na vizuálnu komunikáciu, video a nové technológie z Deloitte Studios (ďalej aj „štúdio“).

Naša výzva

V dobe, keď sme zahlcovaní informáciami, je mimoriadne náročné udržať si niečiu pozornosť, čo platí ešte viac od čias pandémie, keď sa väčšina firiem a ich klientov presunula do online priestoru. Riešením tejto úlohy sa začala zaoberať Veronika Nastoupilová, ktorá sa stala líderkou tímu kreatívcov Deloitte Studios. Jej cieľom je dať našim témam, ktoré sú často veľmi zložité, atraktívnu a zrozumiteľnú formu.

Naša reakcia

Počas pandémie sme dokázali veľmi rýchlo zareagovať a plne sa presunúť do digitálneho sveta. Vďaka tomu sa nám podarilo v plnom rozsahu zachovať komunikáciu s klientmi, zamestnancami a s verejnosťou. Vďaka Deloitte Studios majú naše tímy a naši klienti prístup k profi produkcii a jej podporu.

Chod štúdia je dodnes v plnej prevádzke. Zabezpečuje výrobu širokého portfólia obsahu, ako sú videá, fotky, podcasty, streamy alebo hybridné a offline eventy podľa požiadaviek Deloitte alebo externých klientov. Je plne integrované do bežnej prevádzky marketingového tímu v rámci Enabling Services.

Author Image
Samotná kombinácia spolupráce kreatívcov a biznisu je zaujímavá. Dovoľuje nám myslieť „out of the box“, vďaka čomu môžu vznikať nečakané riešenia. Pre nás, kreatívcov, je prínosné byť v kontakte s odborníkmi z oblastí ako audit, risk advisory, legal, dane alebo consulting, ktoré nie sú vôbec jednoduché, pokiaľ ide o ich prezentáciu. Všetci musíme o týchto oblastiach neustále premýšľať, aby sme mohli zlepšovať kvalitu obsahu aj zrozumiteľnosť toho, čo chceme povedať.Veronika NastoupilováDigital Studio Leader, Enabling Services

Hlavná pridaná hodnota Deloitte Studios spočíva v úzkej spolupráci s odborníkmi Deloitte. Keďže bežná externá produkcia či technická produkcia eventov nerozumie v plnom rozsahu danému obsahu, zameriava sa predovšetkým na formu. Deloitte Studios dokáže vďaka odborníkom Deloitte na rôzne odvetvia pomáhať klientom aj v oblasti obsahu týchto eventov. Denne vedie diskusie s biznis tímami a pomáha im správne definovať potreby ich cieľovej skupiny a prispôsobiť tomu aj daný obsah.

Náš vplyv

Zrozumiteľnou formou odovzdávame dôležité informácie z nášho biznisu bez ohľadu na to, kde sa príjemcovia informácií práve nachádzajú.

Vznikom štúdia sme posunuli našu komunikáciu na vyššiu úroveň. Aj zložitejšie témy sme schopní komunikovať zaujímavou formou, a to v rámci celej firmy alebo veľkému počtu ľudí po celej Európe. V súčasnosti sme tiež najprogresívnejším štúdiom v rámci globálnej siete Deloitte, a vyslúžili sme si tak úlohu technologického hubu pre online vysielanie CE v celej Európe. V súčasnej dobe, keď sa veľký dôraz kladie na globálne prepojenie a kvalitný obsah, je pre nás existencia štúdia obrovskou devízou.

Deloitte Studios v súčasnosti disponuje technickým zázemím v podobe troch štúdií na natáčanie videí, nahrávanie podcastov, vysielanie online streamov, ako aj na organizovanie hybridných eventov na špičkovej úrovni.

Author Image
Vďaka atraktivite našich výstupov prispievame k odlíšeniu Deloitte na trhu a podieľame sa na vzniku našej konkurenčnej výhody.Veronika NastoupilováDigital Studio Leader, Enabling Services

K Deloitte Studios sa vďaka ich prístupu radi vracajú aj externí klienti, v dôsledku čoho sa tím dostáva do nečakaných lokalít a pracuje na ďalších zaujímavých projektoch. Na svojom konte má napríklad streamovacie Pop-up štúdio na Festivale Český Krumlov, Vogue Leaders Conference s Mayou Musk, odovzdávanie Cien Neuron z Panteónu Národného múzea alebo event programu Deloitte Technology Fast 50 na štadióne Sparty. K vrcholom sezóny patria gala eventy programov Fast 50 alebo Best Managed Companies, ktoré majú úroveň plnohodnotného televízneho vysielania.

Tím

Deloitte Studios je súčasťou marketingového tímu Enabling Services a slúži predovšetkým na podporu biznis tímov Deloitte. Spolupracuje na tvorbe materiálov Deloitte, a to pre externých klientov, ako aj pre ďalšie biznis tímy v rámci Deloitte CE. Tvoria ho tímy kreatívcov, ktorí sú odborníkmi na audio/video tvorbu. Veľký dôraz sa kladie aj na vysokú technologickú a technickú flexibilitu v rámci trendov a prirodzeného vývoja audiovízie. Odborníci z Deloitte Studios pracujú aj s nástrojmi moderného digitálneho marketingu, ako napríklad AR, VR, 360 ° video, 360 ° streamy alebo Unreal Engine.